Nawigacja
Artykuły » WYDARZENIA » W KRAINIE KANAŁÓW - TTSR 2017
W KRAINIE KANAŁÓW - TTSR 2017

W imieniu Gminy Miasto Szczecin oraz własnym zapraszamy na wycieczkę kajakową organizowaną w ramach The Tall Ships Races - Finał Regat Wielkich Żaglowców 2017

W KRAINIE KANAŁÓW (MIĘDZYODRZE) - 5 SIERPNIA 2017 ROK

W latach 20-tych ubiegłego wieku, utworzono wielki polder zalewowy z systemem kanałów, rowów melioracyjnych oraz śluz, zabezpieczający Szczecin przed zalaniem. Po stronie polskiej, ciągnie się od Widuchowej do samego Szczecina. Jak znamy z historii miasta, przedsięwzięcie jest udane. Obecnie, jest to szybko zarastająca przestrzeń, bardzo mocno zaniedbana, zaś spora część kanałów po prostu zarasta. Ma to też plusy przyrodnicze, gdyż Międzyodrze stało się siedliskiem ptactwa i roślin objętym obszarem ochrony "NATURA 2000" z szeregiem rezerwatów przyrody. Jeśli sam chcesz się przekonać i poznać walory turystyczno-przyrodnicze Międzyodrza, zapraszamy na wspólne wycieczki. Na trasie mamy również dłuższy postój w Siadle Dolnym, na którym możemy uzupełnić napoje i jedzenie w sklepie spożywczym  i zjeść pyszne pierogi lub krokiety z barszczem domowego wyrobu (warto zabrać ze sobą 15,0o0).Trasa ma długość około 5km, i prowadzona jest przez przewodnika.

CZAS TRWANIA: około 5/7 godzin, w zależności od grupy

ZBIÓRKA:godz. 11:00, Na uczetników wycieczki czekamy wyjątkowo na parkingu przy kąpielisku Dziewoklicz.

ILOŚĆ MIEJSC: 20 (10 kajaków)

KOSZT BILETU: WYCIECZKA SFINANSOWANA PRZEZ GMINĘ MIASTO SZCZECIN, jako impreza towarzysząca The Tall Ship Races - Finał Regat Wielkich Żaglowców 2017. BILET JEST DARMOWY

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA WYCIECZKĘ ????

 1. Po zapoznaniu się z niniejszym regulaminem, należy udać się do Centrum Informacji Turystycznej w szklanym budynku przy Alei Kwiatowej w Szczecinie (Plac Żołnierza 20), aby pobrać bezpłatny bilet. Bilety można odbierać w czwartek (3.08.17) w godzinach 14:00 - 18:00, oraz w piątek do wyczerpania ich puli. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 bilety (dla siebie i osoby towarzyszącej). Informacja dysponuje 20 biletami - na naszym fanpage  będzie umieszczona informacja o skończeniu się puli biletów.
 2. Po odebraniu biletu w informacji turystycznej, należy zarejestrować bilety najpóźniej do godziny 23:00 4 sierpnia 2017 roku, wysyłając zgloszenie na nasz e-mail biuro@kajaki.szczecin.pl , wpisując w tytule wiadomości "W KRAINIE KANAŁÓW - FINAŁ REGAT", zawierające:
 • Imię i nazwisko, wiek,adres zamieszkania, każdego korzystającego z biletu
 • Telefon kontaktowy do Zgłaszającego.

Brak rejestracji biletu, powoduje nie przyjęcie na wycieczkę. Po potwierdzeniu przez nas zgłoszenia biletu, zapisujemy na listę niżej. PAMIĘTAJ ! Jeśli pobierzesz bilet, a nie przyjedziesz na wycieczkę, zostaniesz obciążony karą umowną w wysokości 100,00. Bilet musisz obowiązkowo okazać na starcie wycieczki !

BALBOAFORMA WYCIECZKI: rekreacyjna z przewodnikiem, dla każdego w formie pętli. Dla uczestników przygotowano trasę rekreacyjną o długości około 12km, którą powinni pokonać nawet początkujący miłośnicy kajakarstwa. Podczas wycieczki nie ścigamy się, lecz podziwiamy walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze Międzyodrza. Należy mierzyć swoje zamiary na posiadane siły i umiejętności oraz wziąć poprawkę, że może wiac np. silniejszy wiatr.

INFORMACJE DODATKOWE: W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Decyzję o wydłużeniu/skróceniu trasy podejmujemy na bieżąca w zależności od warunków pogodowych jak i kondycji uczestników. Pokonujemy ją rekreacyjnie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców (opiekunów prawnych). Uczestnicy wycieczki uczestniczą na własną odpowiedzialność. Organizator dołoży wszelkich starań, aby trasa wycieczki była bezpieczna. Impreza odbywa się bez względu na pogodę, lecz może z jej powodu zostać skrócona lub odwołana w trakcie trwania usługi. 

Ważne dokumenty:

 1. Regulamin korzystania ze sprzętu kajakowego – osoby indywidualne (wycieczki, spływy, wypożyczalnia Głębokie, mobilne punkty wypożyczania kajaków
 2. Ogólne warunki ubezpieczenia PZU NNW SPORT
 3. Wzór rezygnacji z wycieczki

LISTA ZATWIERDZONYCH UCZESTNIKÓW:

 1.  Maciej Wiśniewski Szczecin
 2.  Ewelina Ziółko Dobra
 3.  Damian Zagawa Szczecin
 4.  izabela Zagawa Szczecin
 5.  Joanna Martuś Szczecin
 6.  Dawid Martuś Szczecin
 7.  Tomasz Godycki Szczecin
 8.  
 9.  
 10.  
 11.  
 12.  
 13.  
 14.  
 15.  
 16.  
 17.  
 18.  
 19.  

Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.