NOWA STRONA I NOWY SYSTEM REZERWACJI

INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 1 CZERWCA 2019 ROKU, PEŁNA OFERTA KAJAKOWA I NIE TYLKO, UMIESZCZONA JEST NA STRONIE

WWW.WYCIECZKI.SZCZECIN.PL

Jest to naz nowy system rezerwacji wycieczek i spływów, z możliwością płatności szybkimi przelewami on-line, kartami płatniczymi i kredytowymi. Niniejsza strona będzie cały czas aktualizowana.

Nawigacja
Artykuły » WYCIECZKI » MIEJSKA TRASA KAJAKOWA "WOKÓŁ WYSPY PUCKIEJ"
MIEJSKA TRASA KAJAKOWA "WOKÓŁ WYSPY PUCKIEJ"

Miejska Trasa Kajakowa "WOKÓŁ WYSPY PUCKIEJ" - Międzyodrze

Długość 12 km, czas pokonania 4-5 godzin. Przy silniejszym wietrze trasa dla średnio zaawansowanych.


Aktualne terminy wycieczek – System rezerwacji . AKTUALNIE BRAK TERMINÓW

CZAS TRWANIA: około 5 godzin, w zależności od grupy i warunków atmosferycznych. 

Start: godz. 11:00, koniec około 16:00. Początek i koniec Wyspa Pucka ul. Kępa Parnicka nieopodal skrzyzowania z Marynarską - kliknij na mapę niżej. Możliwość dojechania autobusem linii 52.

ILOŚĆ MIEJSC: 20 (10 kajaków, w tym 1 dwuosobowy kajak rodzinny 2+1 dziecko do 6 lat). Ilość miejsc aktualizowana jest codziennie wieczorem.

DŁUGOŚĆ TRASY: około 12 km

KOSZT: bilet normalny 40,00 osoba, bilet z rabatem 35,00 osoba (dzieci do lat 6 bezpłatnie, jeśli płyną w kajaku rodzinnym 2+1 wyporność kajaka 200kg), dla zgłoszonych w terminie.  Koszt udziału w wyciecze płacony na miejscu wynosi 50,00 osoba. Udział tylko w przypadku posiadania wolnych miejsc. Bilet z rabatem przysługuje:

  1. Posiadaczowi Szczecińskiej Karty Turystycznej
  2. Posiadaczowi Szczecińskiej Karty Rodzinnej
  3. Posiadaczowi Szczecińskiej Karty Seniora
  4. Członkom PTTK

Pamiętaj na starcie należy okazać odpowiedni dokument, uprawniający do zniżki. W razie jego braku, należy dokonać dopłaty 5 PLN za każdy bilet wykupiony z rabatem, pod rygorem nie dopuszczenia do wycieczki.

ZAPISY I PŁATNOŚCI: Umożliwiamy dokonanie rezerwacji i płatności poprzez nasz system rezerwacyjnywww.wycieczki.szczecin.pl . Udostępniamy na nim płatności on-line. Prosimy zapoznać się szczegółowo z zasadami rezerwacji

Poniżej umiejscowione są daty, z bezpośrednimi odnośnikami do naszych imprez. Jeśli jednak będą problemy, prosimy o kontakt e-mail na adres biuro@kajaki.szczecin.pl , lub kontakt pod numerem 501036860.  Dokonanie opłaty jest równoznaczne zaakceptowaniem OWU PZU SPORT, oraz Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa w Wycieczce.

===============

FORMA WYCIECZKI: rekreacyjna z przewodnikiem, dla każdego w formie pętli. Dla uczestników przygotowano trasę rekreacyjną o długości około 12km, którą powinni pokonać nawet początkujący miłośnicy kajakarstwa. Podczas wycieczki podziwiamy walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze Międzyodrza. Na trasie kilkunastometrowa przenoska kajaków - pomagamy sobie na wzajem !

IWYSPA PUCKANFORMACJE DODATKOWE: W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Decyzję o wydłużeniu/skróceniu trasy podejmujemy na bieżąca w zależności od warunków pogodowych jak i kondycji uczestników. Pokonujemy ją rekreacyjnie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców (opiekunów prawnych). Uczestnicy wycieczki uczestniczą na własną odpowiedzialność. Organizator dołoży wszelkich starań, aby trasa wycieczki była bezpieczna. Impreza odbywa się bez względu na pogodę, lecz może z jej powodu zostać skrócona lub odwołana w trakcie trwania usługi. Wycieczka odbywa się przy minimum 10 osobach. 

Zapraszamy Państwa na mało znaną trasę  na szczecińskiej mapie kajakowej. Mimo, że przebiega po terenach miejskich jest idealna dla miłośników ciszy i atrakcji przyrodniczych. A wszystko to 1 km od Mostu Długiego! Wyspa zajęta jest głównie przez ogrody działkowe w północnej części – pozostała część wyspy to nieużytki, mokradła i trzcinowiska. Jedną za atrakcji wycieczki stanowi Jezioro Portowe. Nikt nie wie jak dokładnie powstało. Przypuszcza się, że rzeka Regaliczka zalała wyrobiska powstałe w czasie budowy Portu Centralnego lub, że jest ono pozostałością starorzecza Odry. Niektóre źródła mówią też, że w czasie II wojny światowej Niemcy przeprowadzali tam próby torpedowe i stąd różnice w kształcie jeziora w latach 30-tych XX wieku i obecnym. Na trasie wycieczki raczej nie spotkamy innych jednostek pływających - teren ten oddzielony jest od głównego nurtu Odry groblą, przez którą przeniesiemy nasze kajaki. A później powiosłujemy do Szczecińskiej Wenecji - taka wisienka na torcie ! Jednak aby zwiedzić Szczecin i uzyskać więcej informacji, zapraszamy na poznanie Grodu Gryfa z przewodnikiem w ramach Miejskich Wycieczek Kajakowych Szczecińska Wenecja - www.szczecinskawenecja.pl . Trasa wycieczki; Wyspa Pucka ul. Marynarska - Kanał Rybny - Jezioro Portowe - Kanał Rybny - grobla (przenioska) - Odra Zachodnia - Szczecińska Wenecja - Kanał Zielony - Przekop Parnicki - Wyspa Pucka ul. Marynarska. UWAGA - jeśli grupa będzie słabsza, zmęczona, będą gorsze warunki atmosferyczne itp., skracamy trasę i od grobli płyniemy Odrą na metę.

Na miejscu zbiórki podpisywane jest oświadczenie zapoznaniu się z podanymi niżej dokumentami i zobowiązanie do ich przestrzegania.

Ważne dokumenty:

  1. Ogólne  warunki udziału w wycieczce
  2. Regulamin korzystania ze sprzętu kajakowego – grupy zorganizowane, imprezy na zlecenie.
  3. Ogólne warunki ubezpieczenia PZU NNW SPORT
  4. Ramowa umowa organizacji wycieczki na zlecenie grup zorganizowanych
  5. Ramowa umowa wynajmu kajaków na zlecenie grup zorganizowanych
  6. Polityka prywatności.

Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.