NOWA STRONA I NOWY SYSTEM REZERWACJI

INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 1 CZERWCA 2019 ROKU, PEŁNA OFERTA KAJAKOWA I NIE TYLKO, UMIESZCZONA JEST NA STRONIE

WWW.WYCIECZKI.SZCZECIN.PL

Jest to naz nowy system rezerwacji wycieczek i spływów, z możliwością płatności szybkimi przelewami on-line, kartami płatniczymi i kredytowymi. Niniejsza strona staje się tym samym serwisem archiwalnym.


Nawigacja
Artykuły » O NAS » Dlaczego warto pływać z nami ?
Dlaczego warto pływać z nami ?

Nasze trasy, są autorskim projektem opracowanym i prowadzonym przez Roberta Filipskiego (Wiking Szczecin) od 2009 roku. Wycieczki stały się produktem turystycznym Szczecina, w którym uczestniczyło ponad 3 tysiące turystów, poznających nasze miasto i Pomorze zachodnie. To nie tylko kajakowanie po Odrze, ale również ciekawa i oryginalna forma zwiedzania Szczecina i Pomorza Zachodniego kajakiem z przewodnikiem lub indywidualnie. Na naszych trasach pływały załogi Zlotu Żaglowców The Tall Ship Races, uczestnicy konferencji międzynarodowych, młodzież z projektów unijnych. Nie raz się zdarzało, że specjalnie na wycieczkę, przyjeżdżali pociągami goście z Warszawy, Poznania, Katowic … . A wszystko po to aby spojrzeć i zwiedzić Szczecin i okolice, z perspektywy kajak. A że są to piękne widoki,  sami możecie sprawdzić uczestnicząc w wycieczkach. Obsługujemy wszystkie akweny Szczecina i okolicw promieniu 100km. W innych miejscach posiadamy współpracujące z nami bazy partnerskie.

CZY KAŻDY MOŻE WZIAĆ UDZIAŁ ?

Forma spotkania, jak i długość trasy, przystosowana jest praktycznie dla każdej w miarę aktywnej osoby. Uczestnikami spotkań były zarówno kilkuletnie dzieci, jak i grupy seniorów 60+. Jedynym utrudnieniem są silne wiatry. Wówczas niestety musimy powiosłować. Należy pamiętać, że kajaki nie maja innych silniczków, jak nasze ręce. Macie gości ? zabierzcie ich na oryginalne zwiedzanie Szczecina. Jeśli jesteś bardzo początkujący, lub będzie to dla Ciebie pierwszy raz, warto zapoznać się z zasadami kajakowania.

CZY WYCIECZKI SĄ BEZPIECZNE ?

Jak najbardziej tak. Udostępniamy kajaki najwyższej jakości. Obecnie są to kajaki polietylenowe niemieckich firm ESKIMO i ROBSON. Każda osoba posiada kamizelkę asekuracyjną, którą musi mieć założoną, podczas spływu. Przed każdą wycieczką, odbywa się krótki instruktarz oraz dopilnowujemy aby każdy właściwie założył sprzęt asekuracyjny. Z każdą wycieczką płynie obsługa, która jest przeszkolona w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej oraz posiadająca sprzęt ratunkowy w formie rzutek lub tzw. “pamelek”. Trasę pokonujemy rekreacyjnie, w grupie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Podczas spotkań nic nie może się wydarzyć, jeśli uczestnicy wykonują wszystkie polecenia obsługi !

GDZIE ZNALEŹĆ ZDJĘCIA Z WYCIECZEK ?

Na dzień dzisiejszy, wszystkie zdjęcia umieszczamy na naszym >>fejsbukowym FanPage’u<<. Właśnie tam, znajdziecie wszystkie wykonane zdjęcia, pogrupowane datami wycieczek. Również tam informujemy o nowych wycieczkach, promocjach i tym podobniej. Dlatego warto nas polubić i być na bieżąco.

CZY WYCIECZKI SĄ UBEZPIECZONE ?

Jesteśmy licencjonowanym Organizatorem Turystyki i Pośrednikiem Turystycznym, wpisanym do rejestru prowadzonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod numerem 26/19 . Dzięki temu wszystkie wycieczki są objete gwarancją ubezpieczeniową. Do tego wszyscy uczestnicy naszych wycieczek są ubezpieczenie od NNW ubezpieczeniem NNW SPORT na kwotę 10 000 złotych - Ogólne Warunki Ubezpieczenia Polisa PZU NNW Sport 10197392249. Postaw na profesjonalizm i zawodowe podejście do turystyki kwalifikowanej. Dodatkowo nasze działania są ubezpieczone od OC w PZU na sumę 100 000 złotych - polisa 1020335446. 

CZY WYCIECZKI SĄ LEGALNE ?

Jest to bardzo ważne pytanie, gdyż wiele wycieczek odbywa się z omijaniem prawa. Centrum Edukacji i Turystyki “WIKING” Robert Filipski, to legalnie dzialająca firmą na szczecińskim i krajowym rynku wpisana do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Szczecina pod numerem 53396. W sezonie wszystkie spływy kajakowe, zgłaszane są do Urzędu Żeglugi Śródlądowej (aktualny numer pozwolenia Sz-430-042019). W przypadku spotkań miejskich, przed wejściem na wody morskie, obsługa kajaków zgłasza grupę do Kapitanatu Portu Szczecin. Jeśli jest zgoda, wpływamy na wody morskie i płyniemy na Wyspę Grodzką Dodatkowo w dniu wycieczki informujemy inspetora UŻŚ o wypłynięciu i zakończeniu wycieczki, zaś dyżurnego oficera VTS o wpłynięciu i wypłynięciu z wód morskich Szczecina. Na stronie zawsze znajdziecie numery zgód wydanych przez UŻŚ.

https://wycieczki.szczecin.pl/userdata/boxes/e9d41c5f394b08e0d28aa5bdf02cfb7f.jpg

Naszą pracę docenili uczestnicy wycieczek, splywów i imprez, dzięki którym w II Plebiscycie „Zachodniopomorskie Perły w Koronie 2010″, pod patronatem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, zajęliśmy ósme miejsce na 32 imprezy cykliczne/atrakcje, otrzymując 1474 głosy internautów. Byliśmy jedyną szczecińską atrakcją/imprezą która zakwalifikowała się do miana Pereł.

Oprócz uczestników naszych imprez oraz projektów, zaufały nam zarówno firmy, samorządy jak i organizatorzy imprez plenerowych zlecając nam obsługę imprez kajakowych oraz zleceń na szlakach turystycznych:

zaufalinam


Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.