NOWA STRONA I NOWY SYSTEM REZERWACJI

INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 1 CZERWCA 2019 ROKU, PEŁNA OFERTA KAJAKOWA I NIE TYLKO, UMIESZCZONA JEST NA STRONIE

WWW.WYCIECZKI.SZCZECIN.PL

Jest to naz nowy system rezerwacji wycieczek i spływów, z możliwością płatności szybkimi przelewami on-line, kartami płatniczymi i kredytowymi. Niniejsza strona staje się tym samym serwisem archiwalnym.


Nawigacja
Artykuły » KAJAKOWE RAJDY NA ORIENTACJĘ » 2011 Szczeciński Festiwal Kajakowy - Szczecin Kayak Festiwal
2011 Szczeciński Festiwal Kajakowy - Szczecin Kayak Festiwal

Szczeciński Festiwal Kajakowy – Dni Odry 2011

W dniach 1-3 lipca w ramach Dni Odry odbywał się I Szczeciński Festiwal Kajakowy – Szczecin Kayak Festiwal, organizowany przez Międzyszkolny Klub Sportowy „WIKING”, przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Miasta, Gminy Szczecin. Zła pogoda, deszcz, silny wiatr, cofka nie zniechęciła zgłoszonych uczestników do udziału w imprezie, jednak na pewno ograniczyła ilość osób, które mogły się zapisywać na wszystkie imprezy podczas Dni Odry.

Wbrew założeniom organizatora lecz według zainteresowania uczestników głównym punktem Festiwalu stał się II Nocny Kajakowy Wyścig na Orientację „ODRA” organizowany 1 lipca 2011 roku. W organizacji technicznej jest to bardzo trudna impreza. Wymaga wielu zgłoszeń np. ruchu morskiego, zabezpieczenia WOPR no i odpowiedniej odprawy technicznej przed startem uczestników. Na wyścig zgłosiło się 30 drużyn z całej Europy. Było to miłym akcentem szczególnie w dniu przejęcia przez Polskę prezydencji w Uni Europejskiej. Goście zagraniczni prawie zdominowali imprezę. Uczestniczyli przedstawiciele Finalndii, Grecjii, Estoni, Łotwy, Irlandii, Turcji, Francji i oczywiście Polski. Ewenementem tej imprezy było to, że tak naprawdę zdecydowaną większość stanowili uczestnicy początkujący a nie „zawodowi” kajakarze. Utwierdza to nasze zamierzenie – organizować imprezy amatorskie, w których udział mogą wziąć wszyscy chętni mieszkancy Szczecina oraz goście naszego miasta.  Starty do nocnej imprezy Festiwalu odbyły się po dwóch świetnych koncertach szantowych zespołu „Może i My” z Bydgoszczy oraz Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. O 22:45 rozpoczęto odprawę techniczną, a po niej starty z pływającej plaży na Wałach Chrobrego. Wszyscy uczestnicy byli podekscytowani tym co ich czeka i jak pokonają naszą trasę. Wielu poraz pierwszy uczestniczyło w nocnym kajakowaniu. Trasa wyścigu wyznaczona była dookoła wyspy Grodzkiej i wynosiła około 4 km. Już od startu w znaki dawała się cofka zatrzymująca sytartujące kajaki, szczególnie na północnym brzegu wyspy Grodzkiej. Przy nawrocie uczestnicy dostawali silny wiatro od czoła co znacznie utrudniało wiosłowanie. Po dopłynięciu do mostu Długiego wykonywany był drugi nawrot już w kierunku mety. Uczestnicy choć zmęczeni z uśmiechem schodzili na brzeg udając się do miasteczka kajakowego. Po podsumowaniu wyników do rywalizacji zakwalifikowano 28 drużyn (56 uczestników). Wbrew oczekiwaniom ponad połowie z nich udało się odnaleźć i potwierdzić pobyty na wszystkich punktach kontrolnych.  Najlepszy czas pokonania naszej trasy wynosił 38 minut i 1 sekundę. Nadłużej płynąca drużyna miała stratę do prowadzącego ponad 44 minut. Spora ilość drużyn, potraktowała wyścig jako nowe doświadczenie i w pełni konteplowała się nocnym kajakowaniem a nie wyścigiem, co bardzo często występuje na naszych imprezach. Zwycięzcami Odry zostali:

 • 1 miejsce Sławomir Muzioł i Piotr Prokop z Politesu Szczecin
 • 2 miejsce Adam Siewruk i Sławomir Putresza „Szyper Band” Szczecin
 • 3 miejsce Juhani Bister i Jukka Isokääntä z Finlandii

Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy grillowali, integrując się i przekazując swoje doświadczenia i wrażenia z nocnego wyścigu.

Już po kilku godzinach, rozpoczęto rejestrację zawodników III Szczecińskiego Kajakowego Rajdu na Orientację „POD PRĄD”. Na uczestników przygotowano trzy kategorie ze względu na stopień zaawansowania od początkujących do ELITY oraz kategorię indywidualną, dla startujących w jedynkach. Niestety ta ostatnia poraz kolejny nie miała swoich miłośników, choć utworzona została po wnioskach osób w ubiegłym roku że brakuje takiej możliwości kajakowania na orientację. Sobota powitała nas również silnym wiatrem oraz deszczem. Pełni wątpliwości czekaliśmy na uczestników. I niestety pięć drużyn nie dotarło w nasze miasteczkowe progi, tak samo jak wiele osób zainteresowanych startem podczas zapisów na miejscu imprezy. W kategorii TP – dla początkujących ostatecznie rywalizowało 6 drużyn, TS – średniozaawansowanych 11 drużyn zaś w kategorii ELITA tylko dwie drużyny. Uczestnicy walczyli głównie z wiatrem, falą, prądem i silnym deszczem ale nie zapomnieli też o rywalizacji pomiędzy sobą. Pomimo naprawdę złych warunków, tylko jedna ze startujących drużyn zrezygnowała w połowie trasy z udziału. Rozpiętość wiekowa również była dość spora od 15 do 54 lat. Jak zwykle nastawiliśmy się na zabawę amatorską i większość uczestników była początkująca i pływająca dość okazyjnie, traktując nasze imprezy jako ciekawą formę rekreacji i oderwania się od codzienności celem naładowania swoich akumulatorów. Trasa dla początkujących miała długość 7 kilometrów, średniozaawansowanych ok. 11 km zaś ELITY około 14 km wraz z dwoma przenoskami. Zmoknięci i zmęczeni uczestnicy imprezy wracali z powortem na Wały Chrobrego. Część pozostała na imprezach DNI ODRY zaś część pojechała do domów aby przebrać się i przybyć na podsumowanie drugiej imprezy Festiwalu o godzinie 18:30. Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

TP – początkujący

 • 1 miejsce Zbigniew Zagórski i Witold Zakrzewski „Drużyna Kuwaka” Szczecin
 • 2 miejsce Tomasz Darmochwał i Iwona Pietuszyńska „Pętelka” Szczecin
 • 3 miejsce Łukasz Gładysz Anna Zorgiel ze Szczecina

TS – średniozaawansowani

 • 1 miejsce Milena Markiewicz i Wiesław Markiewicz z Wikinga Szczecin
 • 2 miejsce Radosław Saja i Igor Dybciak ze Szczecina
 • 3 miejsce Cezary Brandebura i Jacek Cenzartowicz ze Szczecina

ELITA – zaawansowani

 • 1 miejsce Marcin Hoffmann i Lidia Nitek ze Szczecina
 • 2 miejsce Krzysztof Moraczewski ze Szczecina

Po podsumowaniu uczestnicy udali się na Wały Chrobrego na imprezy Dni Odry i uczestniczyli w nich praktycznie do końca programu sobotniego dnia.

Trzeciego dnia Szczecińskiego Festiwalu Kajakowego jak i Dni Odry, odbyły się Rekreacyjne Trasy na Orientację „DLA KAŻDEGO” oraz miejskie wycieczki kajakowe. Pomimo wciąż nieudanych warunków atmosferycznych było dość spore zainteresowanie udziałem w naszych imprezach. „Dla każdego” zorganizowano na zasadzie poznania zasad udziału w kajakowych rajdach na orientację, zaś miejskie wycieczki kajakowe przebiegały po terenach miejskich a uczestnicy mogli zobaczyć miasto z innej perspektywy – w wody, odkrywając znane i nieznane walory miasta pod opieką przewodnika.

W sobotę wczesnym ranem, odwiedził nas Kajakowy Patrol Św. Franciszka, organizator wielkiej ogólnopolskiej akcji „Nie pływam w śmieciach”, w której my również uczestniczymy. Celem przyjazdu było propagowanie czystości rzek i konstruowanie świadomości ekologicznej i przyrodniczej wśród mieszkańców Szczecina jak i samych uczestników Festiwalu. Gościliśmy ich aż do niedzieli.

Jak widać było bardzo kajakowo podczas Dni Odry. Szczeciński Festiwal Kajakowy, organizowany poraz pierwszy również należy uznać za udany, pomimo kilku potknięć organizacyjnych. Po raz pierwszy zroganizowano tak wielką imprezę kajakową w Szczecinie, w której udział wzięło ponad 136 uczestników i mamy nadzieję na organizację kolejnych edycji Festiwalu rozbudowywanych o coraz to nowsze możliwości programowe. Wyniki imprez oraz zdjęcia znajdziecie Państwo na archiwalnej stronie internetowej Festiwalu – www.festiwal.kajaki.szczecin.pl oraz stronie www.kajaki.szczecin.pl .

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za przybycie i wytrwałość w przeciwieństwach pogodowych. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta za zaproszenie do współorganizacji imprez w ramach Dni Odry oraz pomoc organizacyjną i finansową. Składamy podziękowanie wypożyczalniom „Bolt Service” Pana Roberta Sarnowskiego i Wodnik Pana Marcina Ważnego za wsparcie organizacyjne, szeroko wybiegające poza formę zwykłego użyczenia sprzętu. Dziękujemy również za okazaną pomoc Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP w Szczecinie. Jako koordynator Festiwalu dziękuję wszystkim organizującym imprezę za wkład i zaangażowanie, bez których ciężko byłoby zorganizować tak dużą imprezę. Do zobaczenia na kolejnych imprezach kajakowych sezony 2011 i w kolejnych latach.

SZCZEGÓŁOWY PROTOKÓŁ FESTIWALU 2011
DOKUMENT FILMOWY NA TEMAT DNI ODRY 2011

Wyniki II Nocnego Kajakowego na Orientację "ODRA" 1 lipca 2011 roku, Odra

NR DRUŻ.
Imię i nazwisko
Nazwa drużyny/klub/miasto/kraj
Ilość PK
Czas
N110
Sławomir Muzioł
Piotr Prokop
Polites
Szczecin
10
38:01
N127
Adam Siewruk
Sławomir Putresza
Szyper Band
Szczecin
10
38:08
N111
Juhani Bister
Jukka Isokääntä
Finlandia
Tampere/Vesilahti
10
38:41
N105
Dimnitris Chatzidimitriadis
Elza Olte
Grecja Saloniki
Łotwa Ryga
10
39:17
N125
Piotr Korowiec
Marcin Bielecki
Szwagier Kajak
Szczecin
10
40:13
N114
Joana ŻmudzKa
Toni Kaarela
Stargard Szczeciński
Finlandia Lempäälä
10
41:03
N114
Anna Lipińska
Jari Saariko
Ostrołęka
Finlandia Pirkkala
10
41:16
N123
Magda Czerkas
Bartosz Graczyk
Szczecin
10
43:35
N115
Agata Malangiewicz
Tomasz Stanke
WarszawaM
Chojnice
10
46:01
N128
M Krahel
M. Kuzownikow
Szczecin
10
46:01
N124
Marta Żółkowska
Marcin Żurawik
SKO 15 Południk
Stargard Szczeciński
10
46:38
N112
Ewelina Zglińska
Sami Seppli
Szczecin
Finlandia - Ylöjärvi
10
47:03
N121
Krzysztof Czerkas
Bartosz Graczyk
Szczecin
Szczecin
10
48:44
N118
Joanna Łuczko
Norbert Śmigielski
Szczecin
Szczecin
10
50:58
N120
Barbara Pawlak
Paweł Żal
Pętelka
Szczecin
10
52:31
N109
Wojtek Spychała
Stergios Papadamus
Polites Szczecin
Grecja Saloniki
10
52:31
N102
Christe McSlabbers
Samir Akaha
Dublin Irlandia
Francja Marsylia
10
58:58
N113
Jacek Łuczko
Jari Hepokorpi
Stargard Szczeciński
Finlandia
10
59:35
N119
Marek Brejwo
Adam Plak
Szczecin
10
61:03
N103
Irina Andruschko
Hilmi Onur Cakiroglu
Estonia Tallin
Turcja Izmir
10
64:32
N101
Anna Pecherskaya
Alperen Yusuf Aybar
Łotwa Ryga
Turcja Izmir
10
68:02
N108
Nikolaos Triantafylligis
Melike Korkmas
Grecja Saloniki
Turcja Izmir
9
42:59
N126
Paweł Staniszczak
Jakub Jaworowicz
AM
Przecław
9
43:18
N122
Katarzyna Misiak
Maciej Misiak
Odra Pany
Szczecin
9
50:17
N104
Janis Jaunozols
Larissa Geran
Łotwa Ryga
Francja Marsylia
9
82:05
N129
Krzysztod Moraczewski
Leszek Łoziński
Szczecin
Szczecin
8
62:58
N107
Marcin Krajmas
Janis Jaunozols
Polites Szczecin
Łotwa Ryga
7
46:22
N106
Karlis Tols
Joanna Starczewska
Łotwa Ryga
Polites Szczecin
7
46:22


Wyniki III Szczecińskiego Kajakowego Rajdu na Orientację "Pod Prąd" - KATEGORIA TP - początkujących

Nr. druż.
Imię i nazwisko
Nazwa drużyny/klub/miasto
Czas
Karne
MSC
D210
Zbigniew Zagórski
Witold Zakrzewski
Drużyna Kuwaka
Szczecin
88
25
1
D224
Tomasz Darmochwał
Iwona Pietuszyńska
Pętelka
Szczecin
102
27
2
D221
Łukasz Gładysz
Anna Zorgiel
Szczecin
Szczecin
121
44
3
D223
Magdalena Łysakowska
Panta Rhei
Szczecin
121
46
4
D215
Jan Popek
Paweł Popek
Szczecin
Szczecin
96
75
5
D217
Ewa Herko
Joanna Kostrzewa
Zoo Team
Szczecin
86
115
6
---
Ryszard Najwer
Sonia Najwer
Kurów
Kurów
---
---
abs
---
Ryszard Najwer
Sonia Najwer
Kurów
Kurów
---
---
abs
---
Krzysztof Karpiński
Piotr Celebucki
Szczecin
Szczecin
---
---
abs
---
Bartosz Budnik
Marek Światkowski
Szczecin
Szczecin
---
---
abs

Wyniki III Szczecińskiego Kajakowego Rajdu na Orientację "Pod Prąd" - KATEGORIA TS - zasady punktów przeliczeniowych

Zastosowaliśmy wzór punktów przeliczeniowych. W przypadku takiej samej ilości punktów karnych, braliśmy pod uwagę czas pokonania tras (SUMA).

Wzór - PP = 1000 x [(S+P1-Pk)/(S)]

we wzorze użyto następujących oznaczeń:
PP - punkty przeliczeniowe,
S - wartość trasy (suma wartości wszystkich punktów kontrolnych do potwierdzenia na etapie),
P1 - wartość bezwzględna punktów karnych zwycięskiego zespołu,
Pk - wartość bezwzględna punktów karnych danego zespołu.

Ilość punktów karnych za brak potwierdzeń etap 1 = -1080
Ilość punktów karnych za brak potwierdzeń etap 2 = -1530

Dla wszystkich zespołów, które ukończyły etap minimalna ilość PP=1. Dla wszystkich zespołów, które zostały zdyskwalifikowane, nie zostały sklasyfikowane lub nie wystartowały na etapie PP=0. Maksymalna ilość punktów przeliczeniowych na etap = 1000

Wyniki III Szczecińskiego Kajakowego Rajdu na Orientację "Pod Prąd" - KATEGORIA TS - średnio zaawansowani

MSC
Imię i nazwisko
Nazwa drużyny/klub/miasto
E-1 Czas/karne/Punkty
E-2 Czas/karne/Punkty
SUMA punktów
1
Milena Markiewicz
Wiesław Markiewicz
Wiking
Szczecin
92/-50/1000
111/-25/983.66
1983,66/203
2
Radosław Saja
Igor Dybciak
Szczecin
Szczecin
117/-50/1000
118/-25/983.66
1983,66/235
3
Cezary Brandebura
Jacek Cenzartowicz
Szczecin
Szczecin
94/-50/1000
95/-75/950,98
1950,98/189
4
Artur Sumara
Tomasz Sumara
Byle gdzie
Góralice
121/-75/976,85
97/-50/967,32
1944,17/189
5
Katarzyna Misiak
Maciej Misiak
Szczecin
Góralice
112/-107/947,22
120/-35/977,12
1924,35/232
6
Marta Żółkowska
Marcin Żurawik
Stargard Szcz.
Stargard Szcz.
114/-170/888,89
126/0/1000
1888,89/240
7
Paweł Brandebura
Piotr Brandebura
Szczecin
Szczecin
93/-170/888,89
98/-50/967,32
1856,21/191
8
Barbara Pawlak
Paweł Żal
Pętelka
Szczecin
95/-170/888,89
110/-50/967,32
205/1856,21
9
Agnieszka Jeżak
Paweł Kamiński
Świnoujście
Gryfice
77/-170/870,37
131/787,58/325
1657,95/208
10
Kacper Jacyno
Aleksandra Radziszewska
Świnoujście
Szczecin
141/-255/810,19
100/-900/411,76
1221,95/241
11
Przemysław Pilipczuk
Agata Kubisz
Tomaszów Maz.
Chojnice
89/-150/907,41
---
907,41/89
NKL
Damian Sumara
Norbert Sumara
Byle gdzie
Góralice
---
---
abs


Wyniki III Szczecińskiego Kajakowego Rajdu na Orientację "Pod Prąd" - KATEGORIA ELITA

 

MSC
Imię i nazwisko
Nazwa drużyny/klub/miasto
E-1 Czas/karne
E-2 Czas/karne
SUMA czasu
1
Lidia Nitek
Marcin Hoffmann
Szczecin
Szczecin
0/150
50/89
239/50
2
Krzysztod Moraczewski
Szczecin
0/150
50/96
246/50
---
Bartosz Kotrys
Wojciech Jurkowski
Szczury szuwarowe
Szczecin
---
---
abs

Na imprezie organizowano ponadto niedzielne projekty rekreacyjne - Rekreacyjne Trasy na Orientację DLA KAŻDEGO, Miejskie wycieczki Kajakowe oraz funkcjonowała wypożyczalnia kajaków. Niestety pogoda wiele planów mocno zepsuła. Zgłosiło się i uczestniczyło łącznie ponad 30 osób. W Festiwalu wystartowało 136 osób, co na występujące warunki atmosferyczne można uznać za bardzo wysoki wynik.

FOTOGALERIA Z TRZECH DNI FESTIWALU


Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.