NOWA STRONA I NOWY SYSTEM REZERWACJI

INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 1 CZERWCA 2019 ROKU, PEŁNA OFERTA KAJAKOWA I NIE TYLKO, UMIESZCZONA JEST NA STRONIE

WWW.WYCIECZKI.SZCZECIN.PL

Jest to naz nowy system rezerwacji wycieczek i spływów, z możliwością płatności szybkimi przelewami on-line, kartami płatniczymi i kredytowymi. Niniejsza strona staje się tym samym serwisem archiwalnym.


Nawigacja
Artykuły » Artykuł ogólne » XV WEEKEND Z WIOSŁEM - Szczecińska Wenecja
XV WEEKEND Z WIOSŁEM - Szczecińska Wenecja

XV WEEKEND Z WIOSŁEM - wycieczka kajakowa "Szczecińska Wenecja", 9.09.2012 rok - ok.5 km

 Nie pływałeś nigdy kajakiem - kliknij i zapoznaj się z przewodnikiem

Zapraszamy do udziału w nowej propozycji programowej Międzyszkolnego Klubu Sportowego "WIKING" - WEEKEND Z WIOSŁEM. Jest to zadanie dofinansowane ze środków Gminy, Miasto Szczecin, którego głównym celem jest popularyzacja turystyki i krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży oraz ukazanie Odry, Międzyodrza, jeziora Dąbie i Płoni jako atrakcyjnych turystycznie akwenów wodnych Szczecina i okolic. ILOŚĆ MIEJSC - 16 dofinansowanych z dotacji miasta.

W programie może wziąć udział każda chętna osoba od 14 roku życia. Można uczestniczyć w wybranej edycji lub w całości (8 wycieczek). Zapraszamy do udziału i wspólnego spędzania czasu wolnego w aktywnej formie wypoczynku.

 

 

Trasa o długości ok 5 km, czas wycieczki do 4 godzin.

Wycieczka startuje z przystani wędkarskiej na Wyspie Jaskółczej (niedaleko Dworca PKP wjazd od ul. Kolumba). Prowadzić będzie po Odrze, Przekopie Parnickim i Szczecińskiej Wenecji. Trasa promuje walory wodne miasta Szczecin. Przebiega praktycznie po geograficznym centrum miasta. Tutaj możemy podziwiać nasze miasto z wody.

Po wypłynięciu z Wyspy Jaskółczej, kierujemy się na Wyspę Grodzką mijając zabytkowy dworzec PKP. Od tej chwili moc ciekawych obiektów zabytkowych; kościół św. Jana Ewangelisty, Zamek Książąt Pomorski, Baszta Siedmiu Płaszczy i Wały Chrobrego. Mijamy most Długi, Trasę Zamkową i kierujemy się ku wyspie Grodzkiej. Okrążamy ją podziwiając z wody imponujący widok na Wały Chrobrego oraz stocznię i nabrzeża portowe.Płyniemy z prądem Odry, podziwiając zabudowę Szczecina. Wracamy Odrą pod prąd, kierując się w Kanał Zielony. Z Kanału Zielonego Przekopem Parnickim, dopływamy do Wyspy Zielonej, którą okrążamy. Płyniemy Odrą w kierunku naszej "Szczecińskiej Wenecji", a przed nami powoli wyłania się zza drzew Szczecin. Mijamy wieżę ruinę gazowni a na prawo zobaczymy stocznię rzeczną z zabytkowym slipem dla wodowanych tutaj barek. No i wpływamy w rejon zabudowy fabrycznej Szczecina. Ściany kamienic i budynków manufaktur schodzą prosto do rzeki niczym w Wenecji. Szkoda że ten bardzo malowniczy, nadodrzanski zakątek Szczecina jest tak zaniedbany. Stanowiłby niewątpliwie ciekawą atrakcję miasta. Przepływamy wzdłuż brzegów wyspy Jaskółczej, kończąc naszą wycieczkę. 

REGULAMIN WYCIECZKI

 1. ORGANIZATOR: Międzyszkolny Klub Sportowy "Wiking" w Szczecinie, sekcja kajakowa.
 2. WSPÓŁORGANIZATORZY: Centrum Edukacji i Turystyki "WIKING"
 3. DATA: 9 września 2012 roku
 4. MIEJSCE: Wyspa Jaskółcza. START godzina 10:00 planowane zakończenie (najpóźniej) godzina 14:00
 5. ZGŁOSZENIA: należy dokonać za pomocą e-maila na adres biuro@kajaki.szczecin.pl do dnia 3 września 2012 roku. Aby zgłoszenie było uznane należy dokonać wpłaty wpisowego. Osoby przyjęte na wycieczkę będą zapisane w niniejszym artykule. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko oraz wiek uczestnika.  
 6. WPISOWE: 20 złotych od osoby. Wpłaty należy dokonać najpóźniej do 3 września 2012 roku na konto MKS WIKING - PKO BP 21 1020 4795 0000 9802 0141 2824 z dopiskiem WENECJA II imię i nazwisko. Uwaga po terminie, przyjmujemy w miarę wolnych miejsc. W przypadku rezygnacji z wycieczki wpisowe nie podlega zwrotowi. O zapisie decyduje wysłanie zgłoszenia wraz potwierdzeniem wpłaty. W przypadku braku wpłaty, uczestnik znajduje się 4 dni na liście głównej. Jeśli w tym czasie nie wpłynie wpłata, przenoszony jest na listę rezerwową. Liczy się kolejność zgłoszeń/wpłat.
 7. ŚWIADCZENIA: uczestnicy zgłoszeni w terminie zgłoszeń w ramach opłaty wpisowego otrzymują - kajak z wyposażeniem,  pamiątkowy gadżet, opiekę prowadzącego, asystenta i ratownika WOPR oraz ubezpieczenie NNW.

Lista główna - 20,00

 1.  Piotr Małolepszy TAK
 2.  Dorota Koziarska TAK
 3.  Diana Koziarska (12l) TAK
 4.  
 5.  
 6.  
 7.  
 8.  
 9.  
 10.  
 11.  
 12.  
 13.  
 14.  
 15.  

 

Pliki do pobrania, zapoznania się i wypełnienia - należy OBOWIĄZKOWO zabrać ze sobą na wycieczkę i przekazać organizatorowi podczas rejestracji:


Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.