Nawigacja
Artykuły » WYCIECZKI » Miejska Trasa Kajakowa "SZLAKIEM ROBIENA"
Miejska Trasa Kajakowa "SZLAKIEM ROBIENA"

Miejska Trasa Kajakowa "SZLAKIEM ROBIENA"

Długość od 15 km, czas pokonania 6-9 godzin - najlepiej rezerwować cały dzień. Przy silniejszym wietrze trasa dla średnio zaawansowanych.

Każda wycieczka jest ubezpieczona  (Ogólne Warunki Ubezpieczenia Polisa PZU NNW Sport 10197392249). Posiadamy zezwolenie Urzędu Żeglugi Śródlądowej" na 2017 rok;   Sz-430-01-168/2017.

Przed wojną, na jednej z wysp, żył leśnik, podróżnik i ornitolog Paul Robien. Pracując w swoim domu, ktory był jednocześnie stacją przyrodniczą, marzył o nowych rezerwatach przyrodniczych ... Niestety ledwo kilka miesięcy po zdobyciu Szczecina zniknął, zamordowany pewnie przez radzieckie żołdactwo. Pływając po wodach Jeziora Dąbie, Parnicy i okolicznych kanałach, zobaczymy czemu właśnie w tym miejscu pracował ornitolog. Wpadniemy na Sadlińskie Łąki (Mönne, Mienie), odwiedzimy często niegdyś odwiedzaną  plażę Mieleńską, na wyspie Wielka Kępa.  

CZAS TRWANIA: około 5-9 godzin, w zależności od kondycji grupy, wariantu trasy i warunków atmosferycznych.

START: godz. 10:00

ILOŚĆ MIEJSC: 19 (10 kajaków, w tym kajaki 2+dziecko)

KOSZT: bilet normalny 40,00 osoba, bilet ulgowy 35,00 osoba - sprawdź czy masz ulgę (dzieci do lat 6 bezpłatnie, jeśli płyną w kajaku rodzinnym 2+1).

ZAPISY: Aby zapisać się na wycieczkę, należy wysłać na adres biuro@kajaki.szczecin.pl  swoje zgłoszenie. W temacie e-maila wpisujemy nazwę wycieczki, datę i godzinę, np. ROBIEN, 21.05.17 godz. 10:00 . W treści zgłoszenia podajemy dane:

 1. Imię i nazwisko uczestnika, wiek, miasto/miejscowość (jeśli korzysta z ulgi należy podać z jakiej)
 2. Informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1.

Po wysłaniu e-maila ze zgłoszeniem, należy poczekać na potwierdzenie zgłoszenia. W potwierdzeniu wysyłamy indywidualny tytuł wpłaty.

PŁATNOŚCI: po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia, czekamy 24 godziny na wykonanie przelewu. Po wykonaniu przelewu, prosimy o wysłanie na nasz adres poczty elektronicznej, potwierdzenia wpłaty. Po tym okresie, przyjmujemy kolejne osoby.. Wpłat dokonujemy na  konto: WIKING Robert Filipski ul. Boh. Getta W-go 18/9, 70-303 Szczecin Idea Bank 27 1950 0001 2006 0232 0461 0004, w tytule wpisując dane podane w potwierdzeniu zgłoszenia. Pamiętaj, aby na wycieczkę zabrać ze sobą aktualny dokument, uprawniający do ulgi. Zapisu na wycieczkę dokonujemy, w momencie zaksięgowania płatności. Decyduje kolejność dokonanych wpłat - w przypadku przekroczenia liczby miejsc, niezwłocznie wykonujemy przelew zwrotny i informujemy o tym Zgłaszającego.  

Dokonanie płatności jest automatycznym potwierdzeniem zapoznania się z Regulaminem korzystania ze sprzętu kajakowego podczas spływu , Warunkami Uczestnictwa oraz Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia NNW SPORT. Na miejscu zbiórki podpisywane jest oświadczenie zapoznaniu się z podanymi dokumentami i zobowiązanie do ich przestrzegania. 

DŁUGOŚĆ TRASY: od 15 km do 24 km 

FORMA WYCIECZKI: z przewodnikiem, dla średniozaawansowanych w formie pętli. Należy pamiętać o długości trasy i  o tym, że jest to akwen otwarty, więc przy wietrze trzeba mieć mieć trochę pary w rękach i pokonać falujące jezioro :). Decyzja o ewentualnym odwołaniu wycieczki zapada na miejscu, gdyż wówczas możemy ocenić na 100%, co dzieje się na wodzie. Uczestnicy bez doświadczenia kajakowego, w przypadku gorszej pogody, powinni przenieść swoj zapis na inny termin.

 robienINFORMACJE DODATKOWE: W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Trasa przygotowana jest wariantowo, jej długość zależy od kondycji grupy. Warinat I, jest wariantem minimalnym. Decyzję o wydłużeniu/skróceniu trasy podejmujemy na bieżąca w zależności od warunkow pogodowych jak i kondycji uczestników. Pokonujemy ją rekreacyjnie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców (opiekunów prawnych). Uczestnicy wycieczki uczestniczą na własną odpowiedzialność. Organizator dołoży wszelkich starań, aby trasa wycieczki była bezpieczna. Impreza odbywa się bez względu na pogodę, lecz może z jej powodu zostać skrócona lub odwołana w trakcie trwania usługi. Wycieczka odbywa się przy minimum 10 osobach.    

TERMINY WYCIECZEK SEZON 2017

19.08.2017

Startujemy z Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Szczecinie pod opieką naszej kadry. Przepływamy wzdluż południowych brzegów jeziora Dąbie, mijając szereg przystani. Wpływamy na Regalicę i skręcamy w prawo. Mijamy po prawej Czapli Ostrów i dopływamy do Sadlińskich Łąk nazywanych również Wyspą Robiena. To właśnie tutaj mieszkał i działał znany leśnik i ornitolog szczeciński Paul Robien. Niestety to zapomniana sylwetka Szczecina i jedynymi śladami jego działania jest tablica pamiątkowa i pozostałości ruin jego lesniczówki. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką leśnika i twórcy stacji ornitologicznej jak i odkrywcy walorów jeziora Świdwie - Paul Robien. Czeka nas troszkę przedzierania się na wyspie, ale na pewno każdy da sobie radę. Z wyspy wpływamy z powrotem na Regalicę. Skręcamy w prawo aby dopłynąć do jeziora Dąbie. Przy ujściu Regalicy skręcamy w lewo i dopływamy do znanej niegdyś plaży Mieleńskiej, na którą w latach 80-tych, setki Szczecinian dostawały się statkami tzw. Białej Floty. Tutaj dłuższy popas i odpoczynek.  Po odpoczynku wracamy z powrotem wzdłuż brzegów Wielkiej Kepy, mijamy zatokę Jesietrza i ujście Regalicy wpływając na jez.Małe Dąbie. Tutaj skręcamy w prawo, płynąc wzdłuż zachodnich brzegów Sadlińskich Łąk. W zależności od pogody, płyniemy wzdłuż wschodniego lub zachodniego brzegu jeziora, kierując się do naszej bazy kajakowej w HOM-e, gdzie znajduje się meta. Z powodu warunków pogodowych na jeziorze Dąbie, przebieg trasy może ulec zmianie lub wycieczka może zostać odwołana.

LISTY UCZESTNIKÓW

LISTA 19.08.2017
 
 1.  
 2.  
 3.  
 4.  
 5.  
 6.  
 7.  
 8.  
 9.  
 10.  
 11.  
 12.  
 13.  
 14.  
 15.  
 16.  
 17.  
 18.  


Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.