NOWA STRONA I NOWY SYSTEM REZERWACJI

INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 1 CZERWCA 2019 ROKU, PEŁNA OFERTA KAJAKOWA I NIE TYLKO, UMIESZCZONA JEST NA STRONIE

WWW.WYCIECZKI.SZCZECIN.PL

Jest to naz nowy system rezerwacji wycieczek i spływów, z możliwością płatności szybkimi przelewami on-line, kartami płatniczymi i kredytowymi. Niniejsza strona staje się tym samym serwisem archiwalnym.


Nawigacja
Artykuły » WYCIECZKI » Miejska Trasa Kajakowa "SZLAKIEM ROBIENA"
Miejska Trasa Kajakowa "SZLAKIEM ROBIENA"

Miejska Trasa Kajakowa "SZLAKIEM ROBIENA"

Długość od 15 km do 24 km, czas pokonania 6-9 godzin - najlepiej rezerwować cały dzień. Przy silniejszym wietrze trasa dla średnio zaawansowanych.

Aktualne terminy – System rezerwacji . Obecnie brak terminów - tylko na zlecenie grup.

Przed wojną, na jednej z wysp, żył leśnik, podróżnik i ornitolog Paul Robien. Pracując w swoim domu, ktory był jednocześnie stacją przyrodniczą, marzył o nowych rezerwatach przyrodniczych ... Niestety ledwo kilka miesięcy po zdobyciu Szczecina zniknął, zamordowany pewnie przez radzieckie żołdactwo. Pływając po wodach Jeziora Dąbie, Parnicy i okolicznych kanałach, zobaczymy czemu właśnie w tym miejscu pracował ornitolog. Wpadniemy na Sadlińskie Łąki (Mönne, Mienie), odwiedzimy często niegdyś odwiedzaną  plażę Mieleńską, na wyspie Wielka Kępa.  

CZAS TRWANIA: około 6-9 godzin, w zależności od kondycji grupy, wariantu trasy i warunków atmosferycznych.

START: godz. 10:00

DŁUGOŚĆ TRASY: od 15 km do 24 km

ILOŚĆ MIEJSC:  20 (10 kajaków, w tym 1 dwuosobowy kajak rodzinny 2+1 dziecko do 6 lat). Ilość miejsc aktualizowana jest codziennie wieczorem.

KOSZT: bilet normalny 40,00 osoba, bilet z rabatem 35,00 osoba (dzieci do lat 6 bezpłatnie, jeśli płyną w kajaku rodzinnym 2+1 wyporność kajaka 200kg), dla zgłoszonych w terminie.  Koszt udziału w wyciecze płacony na miejscu wynosi 50,00 osoba. Udział tylko w przypadku posiadania wolnych miejsc. Bilet z rabatem przysługuje:

  1. Posiadaczowi Szczecińskiej Karty Turystycznej
  2. Posiadaczowi Szczecińskiej Karty Rodzinnej
  3. Posiadaczowi Szczecińskiej Karty Seniora
  4. Członkom PTTK

Pamiętaj na starcie należy okazać odpowiedni dokument, uprawniający do zniżki. W razie jego braku, należy dokonać dopłaty 5 PLN za każdy bilet wykupiony z rabatem, pod rygorem nie dopuszczenia do wycieczki.

ZAPISY I PŁATNOŚCI: Umożliwiamy dokonanie rezerwacji i płatności poprzez nasz system rezerwacyjnywww.wycieczki.szczecin.pl . Udostępniamy na nim płatności on-line. Prosimy zapoznać się szczegółowo z zasadami rezerwacji

Poniżej umiejscowione są daty, z bezpośrednimi odnośnikami do naszych imprez. Jeśli jednak będą problemy, prosimy o kontakt e-mail na adres biuro@kajaki.szczecin.pl , lub kontakt pod numerem 501036860.  Dokonanie opłaty jest równoznaczne zaakceptowaniem OWU PZU SPORT, oraz Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa w Wycieczce.

FORMA WYCIECZKI: z przewodnikiem, dla średniozaawansowanych  /zaawansowanych  w formie pętli. Należy pamiętać o długości trasy i  o tym, że jest to akwen otwarty, więc przy wietrze trzeba mieć mieć trochę pary w rękach i pokonać falujące jezioro :). Decyzja o ewentualnym odwołaniu wycieczki zapada na miejscu, gdyż wówczas możemy ocenić na 100%, co dzieje się na wodzie. Uczestnicy bez doświadczenia kajakowego, w przypadku gorszej pogody, powinni przenieść swoj zapis na inny termin. Należy mierzyć swoje zamiary na posiadane siły i umiejętności oraz wziąć poprawkę, że może wiac np. silniejszy wiatr.

 robienINFORMACJE DODATKOWE: W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Trasa przygotowana jest wariantowo, jej długość zależy od kondycji grupy. Warinat I, jest wariantem minimalnym. Decyzję o wydłużeniu/skróceniu trasy podejmujemy na bieżąca w zależności od warunkow pogodowych jak i kondycji uczestników. Pokonujemy ją rekreacyjnie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców (opiekunów prawnych). Uczestnicy wycieczki uczestniczą na własną odpowiedzialność. Organizator dołoży wszelkich starań, aby trasa wycieczki była bezpieczna. Impreza odbywa się bez względu na pogodę, lecz może z jej powodu zostać skrócona lub odwołana w trakcie trwania usługi. Wycieczka odbywa się przy minimum 10 osobach.    


Startujemy z Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Szczecinie pod opieką naszej kadry. Przepływamy wzdluż południowych brzegów jeziora Dąbie, mijając szereg przystani. Wpływamy na Regalicę i skręcamy w prawo. Mijamy po prawej Czapli Ostrów i dopływamy do Sadlińskich Łąk nazywanych również Wyspą Robiena. To właśnie tutaj mieszkał i działał znany leśnik i ornitolog szczeciński Paul Robien. Niestety to zapomniana sylwetka Szczecina i jedynymi śladami jego działania jest tablica pamiątkowa i pozostałości ruin jego lesniczówki. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką leśnika i twórcy stacji ornitologicznej jak i odkrywcy walorów jeziora Świdwie - Paul Robien. Czeka nas troszkę przedzierania się na wyspie, ale na pewno każdy da sobie radę. Z wyspy wpływamy z powrotem na Regalicę. Skręcamy w prawo aby dopłynąć do jeziora Dąbie. Przy ujściu Regalicy skręcamy w lewo i dopływamy do znanej niegdyś plaży Mieleńskiej, na którą w latach 80-tych, setki Szczecinian dostawały się statkami tzw. Białej Floty. Tutaj dłuższy popas i odpoczynek.  Po odpoczynku wracamy z powrotem wzdłuż brzegów Wielkiej Kepy, mijamy zatokę Jesietrza i ujście Regalicy wpływając na jez.Małe Dąbie. Tutaj skręcamy w prawo, płynąc wzdłuż zachodnich brzegów Sadlińskich Łąk. W zależności od pogody, płyniemy wzdłuż wschodniego lub zachodniego brzegu jeziora, kierując się do naszej bazy kajakowej w HOM-e, gdzie znajduje się meta. Z powodu warunków pogodowych na jeziorze Dąbie, przebieg trasy może ulec zmianie lub wycieczka może zostać odwołana.

Na miejscu zbiórki podpisywane jest oświadczenie zapoznaniu się z podanymi niżej dokumentami i zobowiązanie do ich przestrzegania.

Ważne dokumenty:

  1. Ogólne  warunki udziału w wycieczce
  2. Regulamin korzystania ze sprzętu kajakowego – grupy zorganizowane, imprezy na zlecenie.
  3. Ogólne warunki ubezpieczenia PZU NNW SPORT
  4. Ramowa umowa organizacji wycieczki na zlecenie grup zorganizowanych
  5. Ramowa umowa wynajmu kajaków na zlecenie grup zorganizowanych
  6. Polityka prywatności.


Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.