Nawigacja
Artykuły » WYCIECZKI » MIEJSKA TRASA KAJAKOWA "W POSZUKIWANIU ODYŃCA" - MIĘDZYODRZE
MIEJSKA TRASA KAJAKOWA "W POSZUKIWANIU ODYŃCA" - MIĘDZYODRZE

Miejska Trasa Kajakowa "W Poszukiwaniu Odyńca" - Międzyodrze

Długość 12 km, czas pokonania 4-6 godzin - najlepiej rezerwować cały dzień.

Zapisy na wycieczkę prowadzone są do czwartku wieczorem. W późniejszych dniach przyjmujemy w miarę wolnych miejsc – kontakt z nami jest dość utrudniony – gdy prowadzimy wycieczkę nie odbieramy telefonów. Minimalna liczba uczestników – 10 osób.

W latach 20-tych ubiegłego wieku, utworzono wielki polder zalewowy z systemem kanałów, rowów melioracyjnych oraz śluz, zabezpieczający Szczecin przed zalaniem. Po stronie polskiej, Ciągnie się od Widuchowej do samego Szczecina. Jak znamy z historii miasta, przedsięwzięcie jest udane. Obecnie, jest to szybko zarastająca przestrzeń, bardzo mocno zaniedbana, zaś spora część kanałów po prostu zarasta. Ma to też plusy przyrodnicze, gdyż Międzyodrze stało się siedliskiem ptactwa i roślin objętym obszarem ochrony "NATURA 2000" z szeregiem rezerwatów przyrody. Jeśli sam chcesz się przekonać i poznać walory turystyczno-przyrodnicze Międzyodrza, zapraszamy na wspólne wycieczki. Niewątpliwą atrakcją na szlaku, będzie unikatowy na skalę światową zwodzony most kolejowy.

CZAS TRWANIA: około 4-6 godzin, w zależności od grupy i warunków atmosferycznych.

START godz. 11:00, koniec około 15:00-16:00. Początek i koniec okolice Dziewoklicza  okolice Dziewoklicza. Po zjeździe z ul Krygiera (dawna Autostrada poznańska), skręcamy przed ogrodzeniem w lewo i dochodzimy prostopadle do kanału Leśnego.

 ILOŚĆ MIEJSC: 19 (10 kajaków, w tym kajaki 2+dziecko)

KOSZT: bilet normalny 40,00 osoba, bilet ulgowy 35,00 osoba (dzieci do lat 7 bezpłatnie, jeśli płyną w kajaku rodzinnym 2+1 wyporność kajaka 200kg).  Każdy uczestnik, na wycieczce  otrzymuje pamiątkowy bilet ! Zniżka udzielana jest tylko osobie uprawnionej do ulgi. Posiadane zniżki i ulgi, nie sumują się. Studentom udzielamy zniżki do 26 roku życia włącznie.

ZAPISY: Aby zapisać się na wycieczkę, należy wysłać swoje zgłoszenie na adres biuro@kajaki.szczecin.pl . W temacie e-maila wpisujemy nazwisko, nazwę wycieczki, wybraną datę, np. FILIPSKI  ODYNIEC 29.04.17. W treści zgłoszenia obowiązkowo podajemy dane:

 1. Imię i nazwisko, wiek, miasto/miejscowość, każdego uczestnika – (jeśli korzysta z ulgi należy podać z jakiej). Na przykład; JAN NOWAK 33L, SZCZECIN, ULGA SKR
 2. Ilość worków wodoodpornych
 3. Ilość etui wodoodpornych
 4. Informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1.
 5. Telefon kontaktowy do Zgłaszającego.

Brak pełnych danych skutkuje nie objęciem ubezpieczeniem uczestników wycieczki. Po otrzymaniu e-maila, należy poczekać na potwierdzenie zgłoszenia i dopiero wówczas dokonujemy płatności.

PŁATNOŚCI: po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia, czekamy 24 godziny na wykonanie przelewu. Po wykonaniu przelewu, prosimy o wysłanie na nasz adres poczty elektronicznej, potwierdzenia wpłaty. Po tym okresie, przyjmujemy kolejne osoby. Wpłat dokonujemy na  konto: konto:WIKING TURYSTYKA SP. Z O.O. W SZCZECINIE NEST BANK NESBPLPW NR PL 46 2530 0008 2024 1032 5087 0001, w tytule wpisując dane podane w potwierdzeniu zgłoszenia. Pamiętaj, aby na wycieczkę zabrać ze sobą aktualny dokument, uprawniający do ulgi. Zapisu na wycieczkę dokonujemy, w momencie zaksięgowania płatności. Decyduje kolejność dokonanych wpłat – w przypadku przekroczenia liczby miejsc, niezwłocznie wykonujemy przelew zwrotny i informujemy o tym Zgłaszającego.

DŁUGOŚĆ TRASY: około 12km. Przy wariancie wydłużonym trasa ma długośc około 12 km. 

FORMA WYCIECZKI: rekreacyjna z przewodnikiem, prawie dla każdego w formie pętli. Dla uczestników przygotowano trasę rekreacyjną o długości około 12km, którą powinni pokonać nawet początkujący miłośnicy kajakarstwa. Podczas wycieczki nie ścigamy się, lecz podziwiamy walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze Międzyodrza. Należy mierzyć swoje zamiary na posiadane siły i umiejętności oraz wziąć poprawkę, że może wiac np. silniejszy wiatr.

INFORMACJE DODATKOWE: W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Decyzję o wydłużeniu/skróceniu trasy podejmujemy na bieżąca w zależności od warunków pogodowych jak i kondycji uczestników. Pokonujemy ją rekreacyjnie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców (opiekunów prawnych). Uczestnicy wycieczki uczestniczą na własną odpowiedzialność. Organizator dołoży wszelkich starań, aby trasa wycieczki była bezpieczna. Impreza odbywa się bez względu na pogodę, lecz może z jej powodu zostać skrócona lub odwołana w trakcie trwania usługi. Wycieczka odbywa się przy minimum 10 osobach.

BALBOA 

TERMINY WYCIECZEK SEZON 2018

Kolejna wycieczka z serii "Weekend z Wiosłem", odbędzie się z Dziewoklicza. Prowadzić będzie po Międzyodrzu w kolejności. Kanał Leśny - Regalica - Obnica - przekop Klucz-Ustowo - Odra - kanał Leśny Jest to klasyczna trasa, standardowo wychodząca z Dziewoklicza w formie pętli. Naszą wycieczke rozpoczynamy na dzikiej plażyczce przed Dziewokliczem. DOJŚCIE - po zjechaniu na Dziewoklicz, przed ogrodzeniem paintballa skręcamy w lewo. Po zwodowaniu kajaków ruszymy na wschód kanałem Leśnym nazywanym również Odyńca - kto pierwszy znajdzie odyńca otrzyma nagrodę. Po minięciu przystani barek transportowych przy Regalicy skręcamy w prawo i płyniemy kanałem Obnica. Docieramy do przekopu Klucz-Ustowo i przecinamy go dopływając do śluzy, gdzie planowany jest odpoczynek. Po odpoczynku wpływamy przekopem w kierunku zachodnim. Dopływamy do Odry i skręcamy w prawo. Mijamy Szeroki Rów (chętni moga go poeksplorować) i docieramy do przystani PTTK  i wracamy na miejsce wypłynięcia.

Na miejscu zbiórki podpisywane jest oświadczenie zapoznaniu się z podanymi niżej dokumentami i zobowiązanie do ich przestrzegania.

  PLIKI DO POBRANIA:

  1. Ogólne  warunki udziału w wycieczce
  2. Regulamin korzystania ze sprzętu kajakowego – osoby indywidualne (wycieczki, spływy, wypożyczalnia Głębokie, mobilne punkty wypożyczania kajaków
  3. Regulamin korzystania ze sprzętu kajakowego – grupy zorganizowane, imprezy na zlecenie.
  4. Ogólne warunki ubezpieczenia PZU NNW SPORT
  5. Wzór rezygnacji z wycieczki WERSJA PDF, WERSJA EDYTOWALNA MSWORD

   LISTA UCZESTNIKÓW

   LISTA 9.07.2017
   1.  
   2.  
   3.  
   4.  
   5.  
   6.  
   7.  
   8.  
   9.  
   10.  
   11.  
   12.  
   13.  
   14.  
   15.  
   16.  
   17.  
   18.  
   19.  
   20.  

    

   - wpłata TAK

   Poleć ten artykuł

   Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
   URL:
   BBcode:
   HTML:
   Facebook - Lubię To:


   Komentarze
   Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   Dodaj komentarz
   Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.