Nawigacja
Artykuły » WYCIECZKI » MIEJSKA TRASA KAJAKOWA "W KRAINIE KANAŁÓW" - MIĘDZYODRZE
MIEJSKA TRASA KAJAKOWA "W KRAINIE KANAŁÓW" - MIĘDZYODRZE

Miejska Trasa Kajakowa "W Krainie Kanałów" - Międzyodrze

Długość 12 km, czas pokonania 5-7 godzin - najlepiej rezerwować cały dzień.

Zapisy na wycieczkę prowadzone są do czwartku wieczorem. W późniejszych dniach przyjmujemy w miarę wolnych miejsc – kontakt z nami jest dość utrudniony – gdy prowadzimy wycieczkę nie odbieramy telefonów. Minimalna liczba uczestników – 10 osób.

W latach 20-tych ubiegłego wieku, utworzono wielki polder zalewowy z systemem kanałów, rowów melioracyjnych oraz śluz, zabezpieczający Szczecin przed zalaniem. Po stronie polskiej, ciągnie się od Widuchowej do samego Szczecina. Jak znamy z historii miasta, przedsięwzięcie jest udane. Obecnie, jest to szybko zarastająca przestrzeń, bardzo mocno zaniedbana, zaś spora część kanałów po prostu zarasta. Ma to też plusy przyrodnicze, gdyż Międzyodrze stało się siedliskiem ptactwa i roślin objętym obszarem ochrony "NATURA 2000" z szeregiem rezerwatów przyrody. Jeśli sam chcesz się przekonać i poznać walory turystyczno-przyrodnicze Międzyodrza, zapraszamy na wspólne wycieczki. Na trasie mamy również dłuższy postój w Siadle Dolnym, na którym możemy uzupełnić napoje i jedzenie w sklepie spożywczym  i zjeść pyszne pierogi lub krokiety z barszczem domowego wyrobu.

CZAS TRWANIA: około 5-7 godzin, w zależności od grupy i warunków atmosferycznych. 
 

Start: godz. 11:00, koniec około 16:00-17:00. Początek i koniec okolice Dziewoklicza. Po zjeździe z ul Krygiera (dawna Autostrada Poznańska), skręcamy w drogę przed ogrodzeniem pola paintbalowego w lewo i dochodzimy prostopadle do kanału Leśnego.

ILOŚĆ MIEJSC: 19 (10 kajaków, w tym kajaki 2+dziecko 6L)

KOSZT: bilet normalny 40,00 osoba, bilet ulgowy 35,00 osoba (dzieci do lat 7 bezpłatnie, jeśli płyną w kajaku rodzinnym 2+1 wyporność kajaka 200kg).  Każdy uczestnik, na wycieczce  otrzymuje pamiątkowy bilet ! Zniżka udzielana jest tylko osobie uprawnionej do ulgi. Posiadane zniżki i ulgi, nie sumują się. Studentom udzielamy zniżki do 26 roku życia włącznie.

ZAPISY: Aby zapisać się na wycieczkę, należy wysłać swoje zgłoszenie na adres biuro@kajaki.szczecin.pl . W temacie e-maila wpisujemy nazwisko, nazwę wycieczki, wybraną datę, np. KANAŁY 29.04.17. W treści zgłoszenia obowiązkowo podajemy dane:

 1. Imię i nazwisko, wiek, miasto/miejscowość, każdego uczestnika – (jeśli korzysta z ulgi należy podać z jakiej). Na przykład; JAN NOWAK 33L, SZCZECIN, ULGA SKA
 2. Informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1.
 3. Telefon kontaktowy do Zgłaszającego.

Brak pełnych danych skutkuje nie objęciem ubezpieczeniem uczestników wycieczki. Po otrzymaniu e-maila, należy poczekać na potwierdzenie zgłoszenia i dopiero wówczas dokonujemy płatności.

PŁATNOŚCI: po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia, czekamy 24 godziny na wykonanie przelewu. Po wykonaniu przelewu, prosimy o wysłanie na nasz adres poczty elektronicznej, potwierdzenia wpłaty. Po tym okresie, przyjmujemy kolejne osoby. Wpłat dokonujemy na  konto: WIKING Robert Filipski ul. Boh. Getta W-go 18/9, 70-303 Szczecin Idea Bank 27 1950 0001 2006 0232 0461 0004, w tytule wpisując dane podane w potwierdzeniu zgłoszenia. Pamiętaj, aby na wycieczkę zabrać ze sobą aktualny dokument, uprawniający do ulgi. Zapisu na wycieczkę dokonujemy, w momencie zaksięgowania płatności. Decyduje kolejność dokonanych wpłat – w przypadku przekroczenia liczby miejsc, niezwłocznie wykonujemy przelew zwrotny i informujemy o tym Zgłaszającego. 

DŁUGOŚĆ TRASY: około 12km

FORMA WYCIECZKI: rekreacyjna z przewodnikiem, dla każdego w formie pętli. Dla uczestników przygotowano trasę rekreacyjną o długości około 12km, którą powinni pokonać nawet początkujący miłośnicy kajakarstwa. Podczas wycieczki nie ścigamy się, lecz podziwiamy walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze Międzyodrza.
Należy mierzyć swoje zamiary na posiadane siły i umiejętności oraz wziąć poprawkę, że może wiac np. silniejszy wiatr.

INFORMACJE DODATKOWE: W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Decyzję o wydłużeniu/skróceniu trasy podejmujemy na bieżąca w zależności od warunków pogodowych jak i kondycji uczestników. Pokonujemy ją rekreacyjnie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców (opiekunów prawnych). Uczestnicy wycieczki uczestniczą na własną odpowiedzialność. Organizator dołoży wszelkich starań, aby trasa wycieczki była bezpieczna. Impreza odbywa się bez względu na pogodę, lecz może z jej powodu zostać skrócona lub odwołana w trakcie trwania usługi. Wycieczka odbywa się przy minimum 10 osobach.

BALBOA 

TERMINY WYCIECZEK SEZON 2017 -  10.09.2017r.   

Ruszamy tradycyjnie z okolic  DZIEWOKLICZA. Trasa wycieczki będzie prowadzić po magicznych kanałach Międzyodrza i Odrze m.in. przez; Kanał Kurowski, Przekop Klucz Ustowo, Przecznicę, Żeglicę - Przekop Żeglicki (kanał Kwiatowy). Jest to klasyczna trasa, w formie pętli. Wpływamy z miejsca zbiórki na kanał Leśny. Po przepłynięciu pod mostem skręcamy w lewo, wchodząc w Odrę Zachodnią. Po lewej mijamy kąpielisko Dziewoklicz oraz przystań kajakową PTTK. Za Ustowskim Rowem skręcamy w lewo, przekop Klucz-Ustowo. Dopływamy do śluzy - tutaj krótki odpoczynek na wale. Po odpoczynku wpływamy przekopem na wyspę aby po chwili skręcić w prawo i Przecznicą ruszyć przed siebie. Płyniemy malowniczym kanałem aż do stacji pomp i kolejnej śluzy. Chętni mogą dokonać desantu i zwiedzić przedwojenne relikty. Warto tutaj nadmienić że po lewej stronie będziemy mijać rezerwat przyrody "Kurowskie Błota", gdzie znajduje się stanowisko m.in. orła. Wpływamy na Żeglicę, malowniczo meaundrującą w kierunku południowym. Po drodze możemy podziwiać dziką przyrodę, czasami nawet spotkać się z czaplą. Tuż przed rezerwatem "Kanał Kwiatowy" skręcamy w prawo i wpływamy w przekop Żeglicki. To kolejny bardzo malowniczy kanał na trasie. Powoli spływamy do trzeciej śluzy podczas wycieczki. Przecinamy Odrę i dopływamy do Siadła Dolnego. Czeka na nas tutaj odpoczynek. Na miejscu sklep oraz pyyyyyszne pierogi. Po odpoczynku ruszamy w kiedrunku Dziewoklicza. Tutaj możemy podziwiać prywatne przystanie i rezydencje, rosnące jak grzyby po deszczu na nadodrzańskiej skarpie. Po drodze jeśli się uda zobaczymy perkozy dwuczube.

Na miejscu zbiórki podpisywane jest oświadczenie zapoznaniu się z podanymi niżej dokumentami i zobowiązanie do ich przestrzegania.

Ważne dokumenty:

 1. Ogólne  warunki udziału w wycieczce
 2. Regulamin korzystania ze sprzętu kajakowego – osoby indywidualne (wycieczki, spływy, wypożyczalnia Głębokie, mobilne punkty wypożyczania kajaków
 3. Regulamin korzystania ze sprzętu kajakowego – grupy zorganizowane, imprezy na zlecenie.
 4. Ogólne warunki ubezpieczenia PZU NNW SPORT
 5. Wzór rezygnacji z wycieczki

LISTY UCZESTNIKÓW

LISTA UCZESTNIKÓW 10.09.2017
 1.  
 2.  
 3.  
 4.  
 5.  
 6.  
 7.  
 8.  
 9.  
 10.  
 11.  
 12.  
 13.  
 14.  
 15.  
 16.  
 17.  
 18.  
 19.  

 

- wpłata tak

Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.