30.07.2015
Graficzny licznik
Kontakt i zamówienia
Wypożyczalnia Mobilna - email: biuro@kajaki.szczecin.pl
tel: 501036860 lub 726469647. Dzwonimy w godzinach 10:00 - 18:00 .

Wypożyczalnia HOM Dąbie - e-mail hom@zachpom.zhp.pl
tel. 914600852, 605400189. Dzwonimy w godzinach 8:30-19:30
Honorujemy

>>>więcej zniżek na naszych imprezach
KUP SPRZĘT TURYSTYCZNY
Internetowy Sklep Działań Aktywnych WIKNG Szczecin
PROPOZYCJENAUKA KAJAKOWANIA
Festiwal Kajakowy 2011
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 51
Najnowszy użytkownik: kazimir
Kanały RSS
RSS News
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
RSS Pliki
RSS Linki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
NIE ŚMIECIOM

Witaj na stronie. Kajakarstwo uważane jest wciąż za trudną formę rekreacji. Boimy się wywrotek, brudnych rzek i kierujemy się stereotypami, chociaż nie spróbowaliśmy jeszcze pływać kajakiem. Naszym zadaniem jest zmiana stereotypów, poprzez umożliwienie poznawania akwenów okolic Szczecina i nie tylko. Zapraszamy do wspólnej kajakowej przygody w Szczecinie i okolicach. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych wycieczkach i korzystania z wypożyczalni stacjonarnej nad jeziorem Dąbie oraz Mobilnej Wypożyczalni kajaków. NASZE MOTTO - KAJAKI DLA KAŻDEGO !

Wszystkie nasze wycieczki zgłoszone są do Urzędu Żeglugi Śródladowej i Kapitanatu Portu Szczecin. Numery zezwoleń na organizowane wycieczki na wodach śródlądowych na 2015 rok; SZ-430-01-2015, SZ-430-02-2015, SZ-430-03-2015, SZ-430-04-2015. Wszystkie wycieczki na wodach morskich i śródlądowych, są zgłaszane i posiadają każdorazowo uzgodnienia z Kapitanatem Portu Szczecin oraz Referatem Wodnym KMP w Szczecinie.

Wszyscy uczestnicy wycieczek są ubezpieczeni grupowo od NNW - polisa PZU Sport 1006001864 na sumę 10000 PLN. Uczestnicy otrzymują również pamiątkowe bilety z wycieczek.NAJBLIŻSZE WYCIECZKI KAJAKOWE Z WIKINGIEM
16 sierpnia 2015 rok (niedziela). Miejska Trasa Kajakowa około 5h. Więcej informacji >>> wejdź
29 sierpnia 2015 rok. Miejska Trasa Kajakowa. Spływ na trasie Szczecin Jezierzyce - Szczecin Dąbie. Trasa z przenoskami. Miejska Trasa Kajakowa około 6/7h. Więcej informacji >>> wejdź.
9 sierpnia 2015 rok. Miejska Trasa Kajakowa do 7 godzin. Więcej informacji >>>wejdź.
8 sierpnia 2015 rok (sobota). Trasa Kajakiem po Szczecinie około 4h. Więcej informacji na stronie Miejskich Wycieczek Kajakowych "Szczecińska Wenecja" - >>>wejdź.

ZAPLANUJ Z NAMI SWOJ WEEKEND - WSZYSTKIE WYCIECZKI W SEZONIE 2015

SZLAKIEM ROBIENA 11.07.2015 ROK
Propozycje wycieczek i spływów kajakowych

Wrociliśmy cali z naszej wyprawy kajakowej po Dąbiu i śródodrzu. Łącznie 24 osoby ruszyły na eksplorację akwenów. Dzięki zgodzie Kapitanatu Portu popłynęliśmy inną trasą (Parnica, kanał Wrocławski - kanał Cichy - Duńczyca), odwiedzając najstarszy dok Europy jak nie świata. Dok zbudowano w 1880 roku. Burty doku są nitowane, wnętrze wyłożone deskami, wykonany z praktycznie nierdzewiejacej stali,. MA AŻ 133 LATA i cały czas funkcjonuje. Ruszylismy na Dąbie, gdzie zaskoczyła nas duża fala i niestety nie spłynęliśmy do dawnej plaży Mieleńskiej. pote mjuż spływanie wzdłuż wyspy Robiena i Małym Dąbiem powrót do HOM Szczecin. Łącznie pokonaliśmy 17 km :):):).

Ogólnie mieliśmy szczęście :):), gdybyśmy popłynęli normalną trasą. to powrot byłby na dlugim odcinku na fali z boku.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

26 LIPIEC 2015 ROK - "SZLAKIEM MIĘDZYODRZA, W KRAINIE KANAŁÓW"

"Szlakiem Międzyodrza - w Krainie Kanałów" - 26 lipca 2015 rok

W latach 20-tych ubiegłego wieku, utworzono wielki polder zalewowy z systemem kanałów, rowów melioracyjnych oraz śluz, zabezpieczający Szczecin przed zalaniem. Po stronie polskiej, ciągnie się od Widuchowej do samego Szczecina. Jak znamy z historii miasta, przedsięwzięcie jest udane. Obecnie, jest to szybko zarastająca przestrzeń, bardzo mocno zaniedbana, zaś spora część kanałów po prostu zarasta. Ma to też plusy przyrodnicze, gdyż Międzyodrze stało się siedliskiem ptactwa i roślin objętym obszarem ochrony "NATURA 2000" z szeregiem rezerwatów przyrody. Jeśli sam chcesz się przekonać i poznać walory turystyczno-przyrodnicze Międzyodrza, zapraszamy na wspólne wycieczki. Na trasie mamy również dluższy postój w Siadle Dolnym, na którym możemy uzupełnić napoje i jedzenie w slepie spożywczym  i zjeść pyszne pierogi lub krokiety z barszczem domowego wyrobu. 

Zapraszamy do udziału - szczegółowe informacje o wycieczce.

http://www.kajaki.szczecin.pl/photo.php?photo_id=410&full

KAJAKOWY WEEKEND W UPALNYM SŁOŃCU
Informacje ogólne

Nieprzeciętne upały, towarzyszyły ostatniemu weekendowi. Uczestnicy szukali ochłody na kajaczkach. Tym samym ruch na wypożyczalni stacjonarnej nad jeziorem Dąbie, był duży. Mobilna również nie prożnowała. W sobotę ruszyły dwa spływy kajakowe. Pierwszy na rzece Płoni już o 9:00 z Kołbacza, a drugi na Jezioro Dąbie z Golęcina.

W niedzielę komplet 20 uczestników, stawił się na naszej sztandarowej trasie - Kajakowy Spacerek - "Miejskie Wycieczki Kajakowe Szczecińska Wenecja". Udany weekend i zapraszamy na kolejne wyprawy oraz do wypożyczalni stacjonarnej.

WYPOŻYCZALNIA HOM DĄBIE
Informacje ogólne

UWAGA ! Lato w pełni rozpieszcza nas piękną pogodą, odczuwamy wakacje. A co za tym idzie mamy więcej wolnego czasu (szczególnie młodzież szkolna) i czasami z nudów ponosi fantazja. Oczywiście mamy tu na myśli "fantazję" ale w złym słowa znaczeniu. Z przykrością informujemy, iż w związku z ostatnimi, bardzo niemiłymi wydarzeniami na ośrodku z udziałem osób nietrzeźwych, zmuszeni jesteśmy ograniczyć wstęp osób postronnych na teren przystani.

Osoby chcące skorzystać z wypożyczalni kajaków proszone są o kontakt telefoniczny celem wstępu na HOM. Telefon do kontaktu: 605 400 189, podany jest też na bramie wjazdowej do Ośrodka. Gdy już wejdzieci, lub będziecie wychodzić z ośrodka prosimy o zamykanie bramy. Za utrudnienia przepraszamy:(

25.07.2015 ROK - KAJAKIEM PO SZCZECINIE 4H

"Miejska Wycieczka Kajakowa Szczecińska Wenecja" Kajakiem po Szczecinie 4h - 25 lipca 2015 rok

Chcesz poznać z nami Szczecin z perspektywy kajaka ? Zapraszamy do udziału. Wycieczka z przewodnikiem ! Trasa prowadzi zarówno po centrum miasta jak i wokół wyspy Zielonej. Trochę zwiedzania i trochę wiosłowania. Na pewno też moc ciekawych obiektów. Szczegóły na

NA TEJ WYCIECZCE, PŁYWAMY SPECJALNIE ZAKUPIONYMI KAJAKAMI DWUKOKPITOWYMI, DŁUGIMI I STABILNYMI, IDEALNYMI DO KAJAKOWANIA NA WODACH OTWARTYCH !

ROBIEN - 19.07.2015 ROK
Propozycje wycieczek i spływów kajakowych

Miejska Trasa Kajakowa "Szlakiem Robiena" - 19 lipca 2015 rok

Przed wojną, na jednej z wysp, żył leśnik, podróżnik i ornitolog Paul Robien. Pracując w swoim domu, ktory był jednocześnie stacją przyrodniczą, marzył o nowych rezerwatach przyrodniczych ... Niestety ledwo kilka miesięcy po zdobyciu Szczecina zniknął, zamordowany pewnie przez radzieckie żołdactwo. Pływając po wodach Jeziora Dąbie, Parnicy i okolicznych kanałach, zobaczymy czemu właśnie w tym miejscu pracował ornitolog. Wpadniemy na Sadlińskie Łąki (Mönne, Mienie), odwiedzimy często niegdyś odwiedzaną  plażę Mieleńską, na wyspie Wielka Kępa. Jeśli grupa będzie wytrzymała, udamy się do kajakowych zakątków na Świętej i Wydrniku. Oby pogoda nam sprzyjała !!!!!

Zapraszamy do udziału - szczegółowe informacje o wycieczce.

NA TEJ WYCIECZCE, PŁYWAMY SPECJALNIE ZAKUPIONYMI KAJAKAMI DWUKOKPITOWYMI, DŁUGIMI I STABILNYMI, IDEALNYMI DO KAJAKOWANIA JEZIORNEGO !

SZLAKIEM ROBIENA - WEEKEND Z WIOSŁEM

WEEKEND NA PŁONI
Informacje ogólne

Pomimo dużej ilości chmur i przelotnych deszczyków, nasza mobilna wypożyczalnia nie leniuchowała. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, oganizowaliśmy spływy na Ploni, w których spłynęło łącznie 37 kajakarzy ze Szczecina i okolic. Następny weekend kolejne spływy na zamówienie oraz nasze programowe po Płoni, Jeziorze Dąbie i Szczecińska Wenecja. Zapraszamy do obejrzenia filmu naszych klientów z Płoni - OBEJRZYJ

PROMOCJE I NOWE TERMINY !!!!
Informacje ogólne

Dodaliśmy nowe terminy naszych wycieczek po Międzyodrzu i Szlakiem Robiena po jeziorze Dąbiu i okolicznych akwenach. Szczegóły w kalendarzu imprez.

Ruszyła również letnia promocja !! Wynajmując w mobilnej wypozyczalni kajaki na spływ grupowy, za kajak od poniedziałku do piątku płacisz tylko 20,00 . Oczywiście dodatkowo wliczany jest transport kajaków. A dowieziemy je prawie wszędzie na Pomorzu Zachodnim, tylko za 1,48 / kilometr. Cennik szczegółowy.

KURS STERNIKA MOTOROWODNEGO
Zapraszamy na szkolenie

KURS STERNIKA MOTOROWODNEGO - START 18.07.2015R.

Już w lipcu rusza Letni Kurs Sternika Motorowodnego. Zajęcia prowadzone są w Harcerskim Ośrodku Morskim w Szczecinie. Koszt kursu 500,00 osoba. Po kursie i zdanym egzaminie państwowym masz prawo do:

  •  prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych
  • prowadzenie jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu
  • osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60 kW

Zapraszamy do udziału - szczegółowe informacje

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10155995_903468306361395_2953676332626532372_n.jpg?oh=802f3e87036d6743d8ec64699bca9677&oe=562D5791
FACEBOOK
WSPÓŁPRACA
SZEF SZEFÓW, czyli admin strony