26.04.2015
Honorujemy
KUP SPRZĘT TURYSTYCZNY
Internetowy Sklep Działań Aktywnych WIKNG Szczecin
PROPOZYCJENAUKA KAJAKOWANIA
Festiwal Kajakowy 2011
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 45
Najnowszy użytkownik: wwwZiom
Kanały RSS
RSS News
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
RSS Pliki
RSS Linki
Graficzny licznik
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
NIE ŚMIECIOM

Witaj na stronie. Kajakarstwo uważane jest wciąż za trudną formę rekreacji. Boimy się wywrotek, brudnych rzek i kierujemy się stereotypami, chociaż nie spróbowaliśmy jeszcze pływać kajakiem. Naszym zadaniem jest zmiana stereotypów, poprzez umożliwienie poznawania akwenów okolic Szczecina i nie tylko. Zapraszamy do wspólnej kajakowej przygody w Szczecinie. Strona poświęcona jest kajakowym imprezom na orientację oraz spływom i wycieczkom kajakowym organizowanych przez Wikinga Szczecin po Odrze, Międzyodrzu, Płoni, jez. Dąbie oraz Pomorzu Zachodnim. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych propozycjach. NASZE MOTTO - KAJAKI DLA KAŻDEGO !

Wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni od NNW - polisa PZU Sport TPP31720418 na sumę 10000 PLN

SZLAKIEM MIĘDZYODRZA - W KRAINIE KANAŁÓW
Propozycje wycieczek i spływów kajakowych

KAJAKOWA MAJÓWKA 2015 !!!!!!


Miejska Trasa Kajakowa "Szlakiem Robiena" - 1 maja 2015 rok

Przed wojną, na jednej z wysp, żył leśnik, podróżnik i ornitolog Paul Robien. Pracując w swoim domu, ktory był jednocześnie stacją przyrodniczą, marzył o nowych rezerwatach przyrodniczych ... Niestety ledwo kilka miesięcy po zdobyciu Szczecina zniknął, zamordowany pewnie przez radzieckie żołdactwo. Pływając po wodach Jeziora Dąbie, Parnicy i okolicznych kanałach, zobaczymy czemu właśnie w tym miejscu pracował ornitolog. Wpadniemy na Sadlińskie Łąki (Mönne, Mienie), odwiedzimy często niegdyś odwiedzaną  plażę Mieleńską, na wyspie Wielka Kępa. Jeśli grupa będzie wytrzymalsza, udamy się do kajakowych zakątków na Świętej i Wydrniku. Zapraszamy do udziału - szczegółowe informacje o wycieczce.

 

SZLAKIEM ROBIENA - WEEKEND Z WIOSŁEM

Miejska Wycieczka Kajakowa Szczecińska Wenecja - Kajakowy Spacerek - 2 maja 2015 rok

Przed wojną, na jednej z wysp, żył leśnik, podróżnik i ornitolog Paul Robien. Pracując w swoim domu, ktory był jednocześnie stacją przyrodniczą, marzył o nowych rezerwatach przyrodniczych ... Niestety ledwo kilka miesięcy po zdobyciu Szczecina zniknął, zamordowany pewnie przez radzieckie żołdactwo. Pływając po wodach Jeziora Dąbie, Parnicy i okolicznych kanałach, zobaczymy czemu właśnie w tym miejscu pracował ornitolog. Wpadniemy na Sadlińskie Łąki (Mönne, Mienie), odwiedzimy często niegdyś odwiedzaną  plażę Mieleńską, na wyspie Wielka Kępa. Jeśli grupa będzie wytrzymalsza, udamy się do kajakowych zakątków na Świętej i Wydrniku.  

 

KAJAKIEM PO SZCZECINIE 2,5h - MIEJSKA WYCIECZKA KAJAKOWA SZCZECIŃSKA WENECJA

"Szlakiem Międzyodrza - w Krainie Kanałów" - 3 maja 2015 rok

W latach 20-tych ubiegłego wieku, utworzono wielki polder zalewowy z systemem kanałów, rowów melioracyjnych oraz śluz, zabezpieczający Szczecin przed zalaniem. Po stronie polskiej, cCiągnie się od Widuchowej do samego Szczecina. Jak znamy z historii miasta, przedsięwzięcie jest udane. Obecnie, jest to szybko zarastająca przestrzeń, bardzo mocno zaniedbana, zaś spora część kanałów po prostu zarasta. Ma to też plusy przyrodnicze, gdyż Międzyodrze stało się siedliskiem ptactwa i roślin objętym obszarem ochrony "NATURA 2000" z szeregiem rezerwatów przyrody. Jeśli sam chcesz się przekonać i poznać walory turystyczno-przyrodnicze Międzyodrza, zapraszamy na wspólne wycieczki. Na trasie mamy również dluższy postój w Siadle Dolnym, na którym możemy uzupełnić napoje i jedzenie w slepie spożywczym  i zjeść pyszne pierogi lub krokiety z barszczem domowego wyrobu. Zapraszamy do udziału - szczegółowe informacje o wycieczce.

http://www.kajaki.szczecin.pl/photo.php?photo_id=410&full
PODZIĘKOWANIA
Propozycje wycieczek i spływów kajakowych

Serdecznie dziękujemy Referatowi Wodnemu Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie za zabezpieczenie i asekurację naszego otwarcia sezonu kajakowego w drugi dzień świąt, za profesjonalne i zyczliwe podejście, za bardzo dobry kontakt w okresie Świąt Wielkanocnych. Jak zwykle mogliśmy na Was liczyć. Pozdrawiamy życząc spokojnej slużby.

Kajakowy Spacerek 2,5h – 2 maja 2015 rok
Propozycje wycieczek i spływów kajakowych

W Lany Poniedziałek otwieramy sezon na Szczecińskiej Wenecji. A już w majówkę, zapraszamy na pierwszy dwu i pół godzinny Kajakowy Spacerek po Szczecinie. Zobaczymy Szczecin w pigułce w bardzo aktywny sposób – na kajaku. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

KALENDARZ 2015
Informacje ogólne

No to udało się przygotować wstępny terminarz wszystkich wycieczek kajakowych w sezonie 2015. Jest to plan minimum, a wszystko zależy od Was. A niebawem przygotujemy pełne opisy tras. Rezerwujcie terminy - KALENDARZ.

W 2015 roku oprócz tradycyjnych Miejskich Wycieczek Kajakowych Szczecińska Wenecja oraz Szlakiem Międzyodrza, reaktywujemy trasę "Szlakiem Robiena". Dodatkowo zapraszamy na dwudniowe rejsy kajakowe "Do Betonowca". Informacje umieszczane będą na stronie.

III Otwarcie Sezonu na Szczecińskiej Wenecji
Propozycje wycieczek i spływów kajakowych

6 kwietnia 2015 roku, zapraszamy do udziału w Spływie Lanoponiedziałkowym - III Otwarcie Sezonu na Szczecińskiej Wenecji.

Tradycyjnie już, ruszamy na odrzański szlak w drugi dzień świąt, nie bacząc na pogodę, śnieg, deszcz, czy mróz. Spływ zostanie zorganizowany na trasie "Kajakiem po Szczecinie". Czeka na nas około 6 km wodnej przygody. Liczba miejsc - 19. Zapraszamy do zapisów. Szczegóły na podstronie trasy >>> kliknij. Cena promocyjna 20,00/osoba. Na imprezie nie obowiązują zniżki i rabaty.

Wpłat dokonujemy tylko i wyłącznie na konto bankowe Robert Filipski WIKING, ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 18/9, 70-303 SzczecinIdea Bank 81195000012006023204610002 obowiązkowo z dopiskiem "WENECJA, data - imię i nazwisko uczestników" !!! Zgłoszenia wysyłamy na e-mail: biuro@szczecinskawenecja.pl . Do zobaczenia.

KAJAKIEM PO SZCZECINIE 4H - MIEJSKA WYCIECZKA KAJAKOWA SZCZECIŃSKA WENECJA

Zapraszamy do udziału - szczegółowe informacje o wycieczce.

KAJAKOWY ORIENT GRYF 2014
Imprezy przygodowe i ekstremalne

NIESTETY ZE WZGLĘDU NA MAŁĄ ILOŚĆ ZGŁOSZEŃ DO ŚRODY (WIECZÓR) PODJĘLIŚMY TRUDNĄ DECYZJĘ ODWOŁANIA ORIENT GRYF - KAJAKOWY RAJD NA ORIENTACJĘ

Szczegółowy regulamin pod odnośnikiem www.ORIENTGRYF.pl

17.08.2014 ROK - SZCZECIŃSKA WENECJA
Propozycje wycieczek i spływów kajakowych

KOLEJNE MIEJSKIE KAJAKOWANIE - 24 sierpnia 2014 godz. 11:00

Chwila - moment i jest komplet na 10 sierpnia. Dlatego też wyznaczyliśmy nowy, awaryjny temin MIEJSKIEJ WYCIECZKI KAJAKOWEJ "SZCZECINSKA WENECJA". Jeśli chcesz zwiedzić Szczecin z kajaka, podziwiać panoramę Szczecina i posłuchac wywodów prowadzącego wycieczkę to musisz popłynać z nami. Trasa nalezy do łatwych-rekreacyjnych.  Zapraszamy i do zobaczenia. Szczegółowy regulamin.

SZCZECIŃSKA WENECJA - KOLEJNY NABÓR
Propozycje wycieczek i spływów kajakowych

MIEJSKIE KAJAKOWANIE - 10 sierpnia 2014 godz. 11:00 - KOMPLET MIEJSC

Wyznaczyliśmy kolejny temin MIEJSKIEJ WYCIECZKI KAJAKOWEJ "SZCZECINSKA WENECJA". Jeśli chcesz zwiedzić Szczecin z kajaka, podziwiać panoramę Szczecina i posłuchac wywodów prowadzącego wycieczkę to musisz popłynać z nami. Trasa nalezy do łatwych-rekreacyjnych.  Zapraszamy i do zobaczenia. Szczegółowy regulamin.

PONIEDZIAŁKOWA SZCZECIŃSKA WENECJA

SPONTANICZNY KAJAKOWY PONIEDZIAŁEK NA SZCZECIŃSKIEJ WENECJI - 30 czerwca 2014 godz. 16:00

Zapraszamy na spontaniczny kajakowy poniedziałek na tradycyjnej spacerowej trasie Szczecińskiej Wenecji. Szczegóły w regulaminie. Jeśli chcesz zwiedzić Szczecin z kajaka, podziwiać panoramę Szczecina i posłuchac wywodów prowadzącego wycieczkę to musisz popłynać z nami. Trasa nalezy do łatwych-rekreacyjnych.  Zapraszamy i do zobaczenia.

MIEJSKA WYCIECZKA KAJAKOWA - 12.07.2014
Propozycje wycieczek i spływów kajakowych

Czeka już kolejny termin Miejskiej Wycieczki Kajakowej "Szczecinska Wenecja". Odbędzie się 12 lipca 2014 roku na tradycyjnej spacerowej trasie. Szczegóły w regulaminie. Jeśli chcesz zwiedzić Szczecin z kajaka, podziwiać panoramę Szczecina i posłuchac wywodów prowadzącego wycieczkę to musisz popłynać z nami. Trasa nalezy do łatwych-rekreacyjnych.  Zapraszamy i do zobaczenia.

FACEBOOK
WSPÓŁPRACA
SZEF SZEFÓW, czyli admin strony